تمرین سحرخیزی برای مدیریت زمان و زندگی

امشب در وبلاگِ دوست خوب متممی ام لیلا با عنوان عنوان جایی برای نوشتن  با یک طرح و ایده بسیار جالب و جذاب رو به شدم و با توجه به تمرکز و توجه چند ماهه من در بحث مدیریت زمان تصمیم گرفتم به این طرح دوستانه بپیوندم.

از فواید و مزایای سحرخیزی و شروع کار زودهنگام بسیار گفته و شنیده ایم. من همیشه به واسطه کارهایم مجبور بوده ام سحرخیز (یا صبح زود بیدارشو) باشم، اما این موضوع کاملاً آگاهانه و دلخواه به درستی انجام نشده بود تا اینکه در مطالعاتم درباره مدیریت زمان بر اهمیت آن پی بردم، چند باری هم تلاش کرده بودم اما به طور کامل و دائمی موفق نشده بودم و نهایتاً ساعت ۶:۰۰ تا ۶:۲۰ بیدار می شدم، در صورتی که تمایل من ۴:۳۰ تا ۵:۰۰ بامداد است.

لیلای عزیز در سه پست متوالی با عنوان های چالش سحرخیزی(۱) و چالش سحرخیزی(۲) و نهایتاً در نوشته پایانی چالش سحرخیزی(۳). سحرخیز شوید تا کتابی به کودکی هدیه دهید. به طور کامل از این طرح و ایده خود رو نمایی می کند و علاوه بر خود دوستان نزدیک و خوانندگان را هم به این کار دعوت می کند.

توضیح کوتاه پست آخر این است:

دوستان خوبم، به ازای هر روزی که سرساعت بیدار شوید و بعد از بیداری نخوابید، مبلغی کنار گذاشته خواهد شد، در آخر این دو ماه، با مجموع آن مبالغ کتاب‌هایی خریداری شده و به کودکان اهدا می‌گردد و عکسی از کتاب‌های خریداری شده نیز در گروه قرار خواهد گرفت، پس به ازای هر روز که خواب بمانید، کتا‌ب‌های کمتری خریداری شده و به دست کودکان کمتری خواهد رسید.(مبلغ را شما پرداخت نخواهید کرد.)

در ضمن اگر فردی در تمام روزهای هفته به موقع بیدار شود یا حداکثر یکبار خواب بماند(یکبار در هر هفته) امکان کمک برای خریداری کتاب را دارد(در صورت تمایل)، در غیر این صورت نمی تواند کمک نماید.

.

.

برای انجام اینکار گروه تلگرامی در نظر گرفته شده است که علاقمندان می توانند ذیل این نوشتۀ لیلا درخواست بدهند تا در مدتِ مشخص، این میکرواکشن را در زندگی خود تمرین و تجربه کنیم.

.

در سلسه بحث های مدیریت زمان بعد از این تصمیم یک دسته بندی جدید با عنوانِ مدیریت زمان – سحرخیزی ایجاد میکنم تا پس از این درباره سحرخیزی و زمان و کارهایی که میشود انجام داد و سایر تجربیاتم بنویسم.

.

شما هم می توانید در این طرح همراه ما باشید.

اگر تجربه یا خاطره ای دارید برایم بنویسید، برای شما سحرخیزی یعنی چه ساعتی؟

.

.

پی نوشت اول:  یک اصلی هست به نام «گفتن به دیگران برای ملزم شدن» یعنی ما برخی از تصمیمات خود را علنی می کنیم تا مجبور شویم آنها را انجام بدهیم و اجرایی کنیم. این بیان مرا ذیل این اصل ترجمه کنید.

.

امانت داری و اخلاق مداری، لینک  کوتاه این مطلب:
https://goo.gl/MBF3Uw 

.

 

 

.

.

 

۵ دیدگاه

 1. ممنون چالش جالبی حتما همراهیتون میکنم

 2. ممنون از اطلاع رسانی در مورد این چالش.

  • سجاد سلیمانی

   خواهش میکنم خیلی وقت بود تصمیم به چنین چالشی گرفته بودم که میسر نمی شد.
   حرف ها و صحبت های خیلی زیادی هم در این خصوص دارم که به مرور منتشر میکنم، حالا چند وقتی باید سرموعدی که تصمیم گرفتم ۵:۳۰ بیدار بشم و زندگی کنم تا ببینم بعدش چه کار باید کرد.
   از شما هم ممنونم که انقدر جدی وارد این قضیه شدید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.