در حال ریسک و انتظار :)

طی روزهای گذشته به شدت درگیر بودم و حتی وقتی برای اینجا نداشتم، شاید وقتی برای هیچ کس. امشب حال همه ی روزهای گذشته و مذاکرات در قالب یک متن قرار است مستند شده و ارائه شود. امیتازدهی بالای خودخواسته بعلاوه ریسک بالا دو بحثی از که کاملا آمادگی اش را دارم و به امید روزهای ساختنی ِ آینده در حال جمع بندی ام. قبل از نوشتن گفتم اینجا بنویسم تا آرام تر شوم و بعدها بدانم که به چه می اندیشیدم و چه راهی را بر چه مبناهایی انتخاب کرده ام.

جدای از نتایجی که پیش روست، واقعیت هایی هست که جـز در شرایط خاص نمی توان آنها را درک کرد. فکر می کنم.

 • اینکه مذاکره یک بازی است و بدون این دیدگاه، فرسودگی و خمودگی و فشار بسیار بالایی متحمل می شویم و فنون آن با عناوین زیبا، اگر مثل راه رفتن نهادینه نشده باشد، کاری از پیش نمی برد.
 • اینکه شعارهای زیبای کارآفرینی، هر چقدر از بیرون شیرین باشد، از درون جهنمی دشوار است که هر کسی را نای ماندن و پیمودن نیست و این شیب همیشه به پایان نمی رسد.
 • اینکه همه چیز کالا و محصول نیست، آدمی ساخته شده در طول روزها و سالهای گذشته هم باید باشد در کنار همه ایده ها و محصولات بدیع و تلاشها.
 • خروج از ساحل امن تنها راهی است که بجز چشم انداز زیبا، به ما سهمی از زیبایی ها و خطرها را هم می بخشد
 • و ده ها نکته دیگر…

.

سخت ترین و تنهاترین و شکننده ترین لحظات آدمی، اصلی ترین بخش وجودی اوست که تقریبا هیچوقت دیده نمی شود و درک نمی شود و مبنای سنجشش قرار نمی گیرد. اما همین لحظه ها هستند که بزرگترین تصمیم ها و خطاها و بودن یا نبودن ها و ماندن یا رفتن ها را می سازند، انتخاب هایی که شاید در نگاه همه عالم جـز او، اشتباهی بزرگ یا انتخابی درست باشد.

۲ دیدگاه

 1. سلام سجاد عزیز
  چه کار خوبی کردی نوشتی ،آنهم از حال و هوای این روزهایت ،برای من بارها پیش آمده که باید تصمیم مهمی را می گرفتم ،البته به نظر خودم مهم زیرا بعد از طی چند سال رنگ و بوی خودش را از دست داد ،و به این نتیجه رسیدم که تصمیم های کوچک ما (میکرو اکشن های ما ) بسیار تعیین کننده تر از انتخاب های بزرگتر ما است ، اما خوبی ماجرا در این است که وقتی زمانی از این مرحله عبور کنی می توانی تحلیل درستی تری را بر اندیشه و انتخاب هایت را داشته باشی ،و بعد می فهمی کجا خطایت زیاد بوده و چرا و کجا موفقیتی کسب کردی و چرا فقط حواست به میکرو اکشن های که از روید های روزمره می سازی باش زیرا بستر روند های آینده را شکل می دهند .
  یا به قولی با سکه های وقت ؛رابطه ، کار ،مطالعه ، دوستانت را چطور خرج می کنی و در ما به ازای آن چه چیزی را دریافت می کنی ؟
  ارزوی موفقیت برایت دارم .

  • سجاد سلیمانی

   یکی از عادت های زندگی من، نوشتن حس و حال ها و دغدغه هایم بود وهست.
   متاسفانه چند سال قبل همه گذشته خود را پاره کردم و دور ریختم (انقدر که همه چیز را نوشته بودم) و هزاران تاسف
   فکر میکنم این رد پای دیجیتال (که به شفافیت مخفی نویسی نیست) می تواند رد ّ پای قابل تشخیص و تمیز ما در آینده باشد

   هر چند در تمرکز فکر و جمعبندی برای تصمیم هم بسیار موثر بود و هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.