فایده و مزیت نوشتن برای من

اگر اهل هرزنامه نویسی نباشیم، کمی از متون علمی و دارای چارچوب و با مسئولیت خوانده و دیده باشیم، به خوبی درک خواهیم کرد که نوشتن بسیار دشوار است. و البته برترین مزیت و فایده نوشتن این است پی می بریم، چقــدر محدود و کم عمق هستیم. محدود به خاطر حوزه هایی که می توانیم بنویسیم و کم عمق به خاطر نگاه تخصصی و عمیق به همان حوزه های محدودی که داریم.

اگر در سالهای گذشته در وبلاگ داری و وبلاگ نویسی، بسیار راحت تر می نوشتم و در همه مسائل دلخواه تایپ می کردم، باید اعتراف کنم در این سایت و با نام رسمی خودم (که هویت و رزومه ای آنلاین و در دسترس است) این کار اصلا ساده نیست. ترجیح می دهم بنویسم و در آینده ویرایش، تصحیح و تکمیل کنم و حتی اگر شد «تکذیب کنم» یا ردی بر آن بنویسم، اما از نوشتن نمانم.

.

نوشتن، یک تکـرار معجزه آسا از آموخته ها برای نهادینه کردن آنهاست.

نوشتن در کاغذ و روی برگه ها اگر نـور است، نوشتن در فضای مجازی نور علی نور است.

(البته منظورم از فضای مجازی، سایت و وبلاگ است که امکان نوشته های بلند، امکان مرور دائمی را به ما داده و در کل به دلیل ماهیت خود ما را وادار می سازند با تامل بنویسم و درباره آنچه منتشر میکنیم، محتاط باشیم. شبکه های اجتماعی اینگونه نیستند.) 

.

.

پی نوشت: داشتن خانه ای اینچنینی و دغدغه هایی آنچنانی و زمانی محدود در شبانه روز، یک فرمول پیچیده برای نوشتن شده است. امیدوارم همیشه در این مسیر باشم، باور دارم در مسیر زندگی ام، مطالعه های کوتاه اما همیشگی و نوشتن اصلی ترین عاملِ گذر من از مسیر گذشته بوده است. امیدوارم روزی بتوانم آن را تحلیل و مکتوب کنم.

۲ دیدگاه

 1. سجاد سلیمانی عزیز
  چه خوب که دوستان متتمی چون شما وبلاگ نویسی رو جدی میگیرید.
  از خوندن متن زیبای شما یاد گرفتم و لذت بردم.
  موفق باشید.

  • سجاد سلیمانی

   شاهین کلانتری دوست عزیز متممی من، خوشحالم که اینجا برای من نظرت رو نوشتی همکلاسی.
   البته من با توجه به محدودیت های کاری و زندگی، وقت زیادی برای نوشتن (و این اواخر حضور در متمم ندارم) اما واقعا همین طور هست که نوشتم، نوشتن معجزه میکنه.
   البته سایت تو رو دیدم، خیلی حرفه ای تر و بهتر و منسجم تر از من می نویسی. و خوشحالم از این بابت
   یک ایده:
   امیدوارم بتونیم در موارد مشترک، نوشته های مشترکی داشته باشیم، و مطلبی رو باهم پیش ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.