معرفی کانال تلگرام، صفحه اینستاگرام و کانال آپارات درباره مدیریت زمان

بر این باور هستم که برای یادگیری عمیق و درست یک مطلب آموزشی، بهتری گزینه سایت است که و عملاً روی شبکه‌های اجتماعی نمی‌توان یادگیری عمیقی را انتظار داشت.

این روزها که شبکه‌های اجتماعی جزعی جدایی ناپذیر در زندگی اجتماعی ما شده‌اند و فرقی هم ندارد که شما در چه کشوری باشید، تقریباً همه‌ی مردم دنیا به همان مقداری که زندگی فیزیکی را در طول شبانه‌روز تجربه می‌کنند، به همان میزان (بلکه بیشتر) در دنیای دیجیتال زمان می‌گذرانند.

تقریباً نزدیک به ۱۰۰٪ شرکت‌ها، بنگاه‌های اقتصادی، برندها و موسسات برای دیده‌شدن و حضور در میان اکثریت مردم اقدام به راه‌اندازی کانال‌ها و فن پیج‌ها و اکانت‌های ویژه و اختصاصی خود در شبکه‌های اجتماعی کرده‌اند تا بیشتر دیده شود و بیشتر در میان مردم (یا مخاطبین خود) حضور داشته باشند.

اما اگر بخواهیم واقعی ببینیم بحث آموزش در فضای شبکه‌های اجتماعی بسیار سخت حاصل می‌شود، مثلاً شما در یک دقیقه ۴ عکس-پست و مطلب به صورت تصادفی و اتفاقی می‌بینید و آنها را مرور می‌کنید. چیزی که در همان لحظه تصوّر می‌کنیم این است که ما چند مطلبِ گوناگون خوانده‌ایم، واقعیت این است که بله ما مطالبِ مختلفی خوانده‌ایم اما یادگیری اتفاق نمی‌افتد

یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که ما یک زمانِ حداقلی (مثلاً ۳۰ دقیقه) به یک موضوع خاص اختصاص بدهیم،‌ بعد هم آن را چندباری به بهانه‌های مختلف مرور کنیم تا ذهنِ ما با آن مطلب عجین شود و بعد هم آرام آرام در طول زندگی با به کار گرفتن آن در رفتارمان، آن مطلب را زندگی کنیم.

 

.

آیا مدیریت زمان را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی یاد گرفت؟

من به طور اختصاصی درباره‌ی مدیریت زمان می‌نویسم و دوره‌های آموزشی مدیریت زمان برگزار می‌کنم، بر این باور هستم که این کار خیلی سخت هست و شاید سالها زمان ببرد تا ما بتوانیم چنین مهارت مهم و ارزشمندی را در شبکه‌های اجتماعی یاد بگیریم و به کار ببندیم،‌ آنهم به دلیل ماهیت این شبکه‌هاست که همه‌ی آنها تقریباً اینگونه طراحی شده‌اند.

اما می‌توان چنین تصوّر مثبتی را هم از شبکه‌های اجتماعی داشت و آن این است که مخاطب در زندگی شخصی و کاری خود حداقل با سرفصل‌ها، کلمات کلیدی و کلیاتِ بحثِ آموزشی و برخی اساتید و… آشنا می‌شود و روزی روزگاری اگر بخواهد حرفه‌ای‌تر در آن زمینه آموزش ببیند، گزینه‌های انتخابی متنوعی خواهد داشت، شاید این دلیل مثبت را بتوانیم توجیهی بر ارائه‌ی آموزش‌های متنوع بر بستر شبکه‌های اجتماعی (مثل اینستاگرامتلگراملینکدینآپارات و…..)‌ بدانیم.

همانطوری که بیان شد انتظار ویژه‌ای از مخاطبین برای یادگرفتن درباره موضوعات آموزشی وجود ندارد، این موضوع در مورد آموزش مهارت‌های فردی که قصد دارند در سبک زندگی و مدل ذهنی فرد تاثیر بگذارند بیشتر به چشم می‌آید. چند روز قبل مطلبی کوتاه درباره مدیریت زمان و سبک زندگی منتشر کردم، اگر دوست دارید نگاهی هم به آن بیاندازید تا راهِ اصلی که ما در پیش داریم تا به مهارت مدیریت زمان برسیم را ببنید.

با همه‌ی این مقدمه قصد دارم کانال‌های خودم در شبکه‌های اجتماعی را هم معرفی کنم،‌ و تقریباً‌ همه‌ی مطالبی که در سایتم وجود دارد را هم آنجا قرار بدهم، اما شما مخاطب عزیز توجه داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی بیشتر یک رابطِ خوب، دائمی و آنلاین است تا شما با موضوعِ دلخواهتان ارتباط بیشتری برقرار کنید.

برای مطالعه‌ی همه‌ی نوشته‌ها درباره مدیریت زمان و آموختن درباره چگونگی استفاده بهتر از زمان و تکنیک‌های مدیریت بهینه و موثر زمان پیشنهاد می‌کنم:
با یک برنامه‌ریزی مناسب هفته‌ای حداقل ۲ ساعت، به سایت مراجعه کرده و در یک بازه زمانی مشخص، فقط درباره‌ی زمان مطالعه بفرمائید.

.

معرفی شبکه‌های اجتماعی درباره مهارت مدیریت زمان

در این بخش شبکه‌های اجتماعی خودم را که فعال هستند را خدمت دوستان عزیز معرفی می‌کنم. البته همانطوری که می‌دانید عمر شبکه‌های اجتماعی در میان ما ایرانیان طولانی مدت نیست و هر چند سال یکبار این شبکه‌ها از میان ما می‌روند و شبکه‌های دیگری می‌آیند، از این جهت باید بگویم که من فعلاً در این شبکه‌ها فعال هستم و آموخته‌ها و تجربیات خود پیرامون مدیریت زمان را با شما همراهانِ عزیز به اشتراک می‌گذارم.

.

 

.

instagram.com/sajadSoleimani_ir

ID:  @SajadSoleimani_ir

آدرس اختصاصیِ (Page) صفحه‌ی اینستاگرام (instagram) که شما می‌توانید کلیه‌ی مطالب منتشر شده درباره‌ی مدیریت زمان را در این شبکه‌ی اجتماعی مشاهده کنید.

.

.

با کلیک روی عکسِ بالا یا لینک‌هایی که در زیر مشاهده می‌کنید می‌توانید به کانال تخصصی و حرفه‌ای مدیریت زمان در شبکه‌ی اجتماعی تلگرام (Telegram) وارد شوید:

telegram.me/sajadsoleimani_ir

ID:   @sajadSoleimani_ir

.

.

بسیاری از دوستان و مخاطبین عزیز هم علاقمند هستند که آموزش‌های خود را در قالب فیلم‌ها و کلیپ‌های بلند و کوتاه دریافت کنند ودرباره‌ی مدیریت زمان یاد بگیرند. تلاش می‌کنم بسیاری از آموزش‌های ویدیویی – صوتی خود را در گالری اختصاصی سایت به نمایش بگذارم و عمومِ کلیپ‌ها و فیلم‌ها را هم در کانال اختصاصی خودم در آپارات منتشر کنم. برای دسترسی به کانال مدیریت زمان در آپارات می‌توانید از آدرس زیر استفاده کنید:

aparat.com/sajadsoleimani.ir

.

سخن پایانی:

در انتها لازم می‌دانم یکبار دیگر خدمت دوستان و مخاطبین عزیز عرض کنم که شما برای آموختن مهارت‌های فردی مثل مدیریت زمان باید یک ذهنِ منسجم داشته باشید و علاوه بر تکنیک‌های مربوط به مدیریت زمان،‌ برخی از پیش‌نیازها و مسائل روانشناسی،‌روانی و ذهنی را هم بیاموزید و آرام آرام در یک دوره‌ی زمانی آن‌ها را تمرین کنید تا به مرور بتوانید بر زمان و زندگیِ خود بهتر از قبل مسلّط شوید.

برای همه‌ی علاقمندان به زندگی بهتر، رشد فردی ، سازمانی و جمعی آرزوی بهترین ها را دارم.

سجاد سلیمانی

.

.

برای اطلاع از دوره‌های آموزشی مدیریت زمان کلیک کنید.

برای تماس با من می توانید از این صفحه اقدام کنید.

.

.

لینک کوتاه و اختصاصی این مطلب:

https://goo.gl/b3tyXg

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.