مـرامنامه سایت

 

قبل از شروع: این نوشته با عنوان «مرامنامه سایت» ممکن است هر روز تغییر کند، آنچه می خوانید آخرین باورها و مرام و اساس نوشته های من در این سایت است.

مرامنامه

.

.

 اینجا روزنوشته هایی برای پرداختن به «علاقمندیها» و «ایده ها»ست،

و تمرینی برای «فکر کردن» و راهی برای ارتباط با «دنیای دیگر» و «دیگران».

.

بعد از سالها وبلاگ نویسی (به صورت غیر حرفه ای) و حضور در شبکه های متنوع اجتماعی ونوشتن در جاهای مختلف، تصمیم گرفتم سایت رسمی و شخصی برای خودم راه اندازی کنم و دنیای فکری خودم رو اینجا منسجم کنم. فکر میکنم این مرامنامه یا قوانین و توضیحات لازم و کافی هست.

blue_dot_smallمعلم نیستم، ادعای معلمی هم نداشتم و نمی کنم، اصلا نوشته های من برای یاد دادن به کسی نوشته نمی شود. من با نوشتن، گفتن و مرور کردن، می آموزم. آموخته ها را می توانم با تکرار و تمرین، عمق ببخشم و توسعه بدهم. اینجا برای من محلی برای آموختن است. هرچند می دانم و باور دارم که اینجا هم یک رزومه آنلاین و همیشه در دسترسی (با همه چالش ها و برداشت ها) برای من و مربوط به من است.

blue_dot_smallاز افتخارات زندگی من، تغییر و حرکت مداوم است. دست آورد خاصی ندارم، اما افتخار می کنم به حرکت دائمی خودم. اینجا هم همینطور است، با آنکه تلاش دارم ربطی ِ معقول و منطقی بین نوشته ها وجود داشته باشد، اما قـرار نیست نوشته های جـدید من (همیشه و همـواره) تکرار مکررات و آموخته های گذشته باشد. به ویژه تمرکز این نکته من بر حوزه دیدگاه ها، تفکر، نگاه سیستمی، تحلیل های من و نوشته های شخصی من است.  این جمله خودم را خیلی دوست دارم: من مسئول نوشته های خودم هستم، اما نه نوشته های گذشته خودم! و البته یک سوال هنوز در پایان این جمله به قوت خود باقی است: مسئول نوشته های قبلی من کیست!؟ اگر روزی فهمیدم، به شما هم می گویم.

blue_dot_smallدر همه لحظاتِ نفس کشیدنم، تلاش کـرده ام قانونمند و با چارچوب زندگی کنم، حتی اگر قانون اشتباهی باشد. یعنی به این باور رسیده ام که قوانین ِ اشتباه ِ زندگیِ من، صد در صد بهتر از بی قانون اما شاد و خـرم و پیشرفته زیستن ِ دیگران بوده است. دیگرانی که من دیده ام. اینجا هم، همینطور است. برای کل سایت، این «مرامنامه» نوشته شده است و برای هـر دسته از نوشته ها، دلیل و چارچوبی وجود دارد.

blue_dot_small مفاهیم را بیشتر از نام ها و مکان ها و زمان ها دوست دارم. برای مفاهیم و ماهیت های زیبا، ارزش قائلم و دوست دارم بفهمم و بکار بگیرم.

.

در اینجا پیرامون چه می نویسم؟

.

نوشته ها و اهدافِ من از نوشتن، در دو بـُعد تقسیم می شود:  ۱- نوشتن در حوزه های دلخواه  ۲- عمق بخشیدن به دانسته ها

من در تلاش هستم علاوه بر اینکه آموخته های خود را ثبت میکنم و با اینکار به تثبیت آنها می پردازم، بتوانم وارد حوزه های دلخواه و مورد علاقه خود شده و در این باره بنویسم.

.

امیدوارم این لیست کمتر و ساده تر شود و من در نوشتن، جســورتر و مجنون تر.

سجاد سلیمانی