چند ویژگی کتاب «موبایل درمانی» مدرسه ۱۰

دوست خوبم امین آرامش در وبلاگش این خبر را منتشر کرده است، خبری بسیار خوشحال کننده ای است و برای دوستان عزیزم امین آرامش و شاهین کلانتری عزیز در مدرسه ۱۰ آرزوی موفقیت دارم.

افتخار آن را داشتم که قبل از چاپ، نسخه اولیه کتاب را به لطف و اعتماد دوستانم مطالعه کنم و باید اعتراف کنم که مطالعه نسخه اولیه برای من واقعا شگفت آور بود. کتابی که با سادگی هر چه تمام می کوشد مخاطب را از پیچیده ترین مسائل پشتِ پرده طراحان ابزارهای دیجیتال موبایلی مثل شبکه های اجتماعی آگاه کند و آموزشی در خور برای او فراهم آورد.

در ادامه چند ویژگی منحصر به فرد کتاب موبایل درمانی را از نگاه خود می آورم، امیدوارم که ترغیب به مطالعه آن شوید.

بررسی یکی از مسائل به روز ملی ایرانیان که شبکه اجتماعی تلگرام (بالای ۴۰ میلیون کاربر) است. در جایی که عموم ارگان ها و سازمان های بزرگ کشور در بررسی اصولی و منطقی چالش ها و مسائل روز عقب مانده اند چنین اقدامی از سوی مدرسه ۱۰ واقعا ارزشمند و حیاتی است. ایرانیانی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند نیازمند آموزش ها کاربردی هستند که این کتاب تلاش کرده است به ساده ترین شکل ممکن آن را در اختیار خواننده قرار دهد.

طراحی بی نظیر کتاب، خواننده را در مدت کوتاه در فضای موبایل و شبکه های اجتماعی قرار می دهد و تجربه یک مطالعه خاص را برای او رقم می زند.

انگار برای یک لحظه  موبایل دوستت را در دست گرفته ای و چت کردن دوستت با دیگری را می خوانی. به همین سادگی. همین شیوه طراحی خاص کتاب را بی نظیر کرده است و قطعا سابقه ی درخشان دوست ِ خوبم شاهین کلانتری در دنیای کاریکاتور در این طراحی و خلقِ استیکرهای حرفه ای و جالب کتاب بی تاثیر نبوده است.

مشارکت در تولید محتوا، در ایرانِ ما که مشارکت همواره با چالش های فراوانی روبه روست و افراد قادر نیستند به راحتی کار تیمی انجام بدهند، دوستان عزیزم در مدرسه ۱۰ مشارکت در نویسندگی و تولید محتوا را به سرانجام رسانده اند.

نوشتن یک کتاب با دو ذهنِ مختلف که سرشاژ از اطلاعات  و تجربه های گوناگون است کاری بسیار دشوار به نظر می رسد، اما با توجه به سرعت رشد علم و مسائل بشری و در هم تنیدگی علوم مختلف با هم، شاید دیگر مثل گذشته یک مغز و ذهن نتواند محتوایی درخور تولید کند و در اینجاست که ما نیاز به همکاری نویسندگانی با تجربیات و دانش گوناگون اما دغدغه های مشترک را احساس می کنیم. امیدوارم این کتاب علاوه بر موبایل درمانی، به عنوان ایده و تجربه ای برای «کتاب درمانی» جامعه ایرانی هم مورد توجه قرار گیرد.

استفاده از منابع روز  همه ی علوم در دنیا با سرعت بسیاری در حالِ رشد هستند و عملا نشریات کاغذی برای مدتِ بسیار مثل سابق قدرت ماندگاری ندارند. فضای دیجیتال (با همه ی ابعاد آن) را شاید بتوانیم سریعترین علمِ بشر بدانیم. این علم و ابزارهای متنوع اش، هر روز یک محصول و خدمت نوین خلق می کند و گاهی هم خدمات قبلی به کل از صحنه روزگار محو می شوند.

شبکه های اجتماعی یکی از اصلی ترین محصولات فضای دیجیتال است که همه آدمیان متصل به اینترنت را درگیر خود کرده است. ما آدمیان برای استفاده از این ابزار نوین، به قدر کافی آموزش ندیده ایم و از پشتِ پرده بسیاری از خدمات ارائه شده در این فضا آگاه نیستیم. این کتاب تلاشی شایسته برای آموزشِ درستِ قدرت شبکه های اجتماعی و ابزارهای متنوع موبایلی و روش های تسلط بر آنهاست تا در زندگی نوین امروزین تعامل بهتری با چنین ابزارهایی داشته باشیم.

گفتار ساده و عامیانه، از ویژگی های بارز کتاب موبایل درمانی است. مخاطبِ این کتاب همه کسانی هستند که:

  • سوادِ خواندن و نوشتن دارند و
  • از موبایل های هوشمند در زندگی خود استفاده می کنند.

با توجه به عمومی بودن مخاطبان کتاب، نثری روان و ساده که حاملِ مباحثی علمی و اصولی است، این کتاب را متمایز می کند.

 

کتاب موبایل درمانی مناسب چه کسانی است:

برای هرکسی که که سواد خواندن و نوشتن دارد و با موبایل های هوشمند (لمسی – تاچ) کار می کند و به سلامتی خود علاقمند است این کتاب را توصیه میکنم

  • احتمالا دارد شما یک «معتاد به موبایل» باشید یا در اطرافتان بین اعضای خانواده و دوستان خود یک «بیمارموبایلی» داشته باشید، این کتاب را به شما و به همه ی آنها هم توصیه میکنم.
  • این کتاب هدیه بسیار خوبی می تواند باشد.

مدرسه ۱۰ که با رویای فراهم کردن آموزش های نو و کاربردی تاسیس شده است، فصل نوینی در آموزش های به روز و کاربردی در ایران است که امیدوارم همه با هم شاهد موفقیت های این عزیزان باشیم.

برای آشنایی با دوره های مدرسه ۱۰ کلیک کنید.

برای آشنایی با امین آرامش کلیک کنید

برای آشنایی با شاهین کلانتری کلیک کنید

.

پی نوشت اول:  مقدمه کتابِ موبایل درمانی

“مدرسه ۱۰ تبلور یک رؤیا است؛ رؤیایی برای فراهم کردن آموزش‌های کاربردی و تازه. مدرسه ۱۰ قرار است منشأ آموزش‌های ارزش‌آفرین و پرفایده باشد. در این میان محتوای بومی و متناسب با فضای ایرانی دغدغۀ اصلی ماست. در عصر حاضر، الزام به یادگیری همیشگی و به‌روز بودن بیش‌ازپیش احساس می‌شود. مدرسه ۱۰ تلاشی در جهت فراهم کردن بخشی از نیازهای موجود در این زمینه است.
به‌عنوان اولین اثر مکتوب به سراغ چاپ کتابی در مورد یکی از موضوعات مهم روز رفتیم. استفاده هوشمندانه از موبایل‌های هوشمند از دغدغه‌های مهم زندگی ما در سال‌های اخیر بوده است.
در کتاب موبایل درمانی سعی بر این بوده تا ضمن استفاده از منابع علمی و معتبر، فضای ارائه مطلب نیز مناسب مخاطب کتاب باشد. موبایل درمانی تلاشی برای خلاقیت و نوآوری در فرم و محتوای کتاب‌های غیرداستانی فارسی است.
لازم می‌دانیم از عزیزانی که در جریان شکل‌گیری کتاب یاری‌مان دادند تشکر کنیم. احسان عظیم‌زاده و سجاد سلیمانی زحمت خواندن نسخه‌های اولیه کتاب را کشیدند. بابت نظرات ارزشمندشان از آن‌ها ممنونیم.
از دوستان نشر نوین بخصوص دوست خوبمان مصطفی طرسکی نیز سپاسگزاریم.
و البته واپسین تشکر از آن محمدرضا شعبانعلی است، معلمی که وجود این اثر بیش از هر چیز مدیون عشقِ بی‌پایان او است.”

.

پی نوشت دوم:  برای دانلود رایگان چند صفحه ابتدایی کتاب کلیک کنید.

.

پی نوشت سوم:

برای خرید نسخه دیجیتال این کتاب می‌توانید به صفحه مربوط به این کتاب در سایت‌های کتابراه و طاقچه مراجعه بفرمایید:

صفحه موبایل‌درمانی در طاقچه

صفحه موبایل‌درمانی در کتابراه

همچنین برای دریافت نسخه کاغذی کتاب می‌توانید از سایت نشر نوین اقدام بفرمایید:

خرید نسخه کاغذی کتاب از سایت نشر نوین

در تهران برای خرید نسخه کاغذی کتاب می‌توانید به کتابفروشی صانعی به آدرس “میدان انقلاب – نرسیده به خیابان ۱۲ فروردین – کتابفروشی صانعی” مراجعه نمایید و این کتاب را با ۱۰ درصد تخفیف خریداری کنید.

.
لینک کوتاه این مطلب
برای بازنشر در وبلاگها و شبکه های اجتماعی:
.
.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.